YouTube Reklamları


YouTube üzerinde resim, video veya metin reklam biçimleriyle reklam verebilirsiniz. YouTube Reklamları ile milyonlarca kişiye ulaşabilir, aynı zamanda belirli içeriği reklamlarınızla birlikte görüntülenmeyecek şekilde engelleyebilirsiniz. İleri düzey reklamverenler Google AdWords açık arttırmasına katılmayıp rezervasyon yaparak da YouTube üzerinde reklam verebilirller. Bu şekilde BGBM (Bin Gösterim Başına Maliyet) ya da GBM (Gün Başına Maliyet) ile ödeme yapmak istediklerinde belirli bir gösterim sayısını garanti ederek rezervasyon yoluyla reklam verebilirler. Rezervasyon ile YouTube reklamları vermek marka bilinirliği yaratmak isteyen pazara yeni girmiş ya da paraza yeni ürün veya hizmet sunan işletmeler için uygun bir yöntemdir.

YouTube Rezervasyon Kampanyaları

Gösterim sayısının garanti altına alındığı YouTube Rezervasyon kampanyalarında AdWords açık arttırmasına girilmediği için minimum bir harcama koşulu vardır. Rezervasyon kampanyaları için Google Reklamcılık ekibi ile iletişim halinde olmak gerekir. Reklamlara başladıktan sonra Google ekibi tarafından haftalık olarak performans raporlaması reklamverene yapılır. Raporlar incelenip müşteri pazarlama stratejileri doğrultusunda hedeflerini güncelleyebilir. YouTube Rezervasyon Kampanyaları ile reklamveren için daha fazla kontrol sahibi olduğundan bahsedilebilir çünkü reklamveren belirli bir ücret karşılığında belirli bir gösterim sayısı elde etmiş olur. Reklamveren dilerse reklamlarını YouTube ana sayfasında da gösterebilir. AdWords açık arttırmasına girmeyen rezervasyon kampanyaları daha fazla kitleye gösterim sağlayacağı için marka bilinirliği yaratmak isteyen reklamverenler için idealdir.


Bizimle iletişime geçebilirsiniz:
* Zorunlu alanlardır.

YouTube rezervasyon Kampanyaları-bold için BGBM teklif stratejisi tercih ediliyorsa reklamın mutlaka 6 iş günü önceden rezerve edilmesi gerekir. GBM teklif startejisini tercih eden reklamverenler ise birkaç hafta önceden rezervasyon yapmaları gerekmektedir. Reklam öğeleri ise BGBM teklifi ile reklamverenler için reklamların yayına başlamasından 4 iş günü öncesinde, GBM teklifi ile reklamverenler için reklamların yayına başlamasından 9 iş günü öncesinde teslim edilmesi gerekir. Bir Google AdWords Sertifikalı Uzmanı ile YouTube Reklamları vermek için teklif formunu doldurabilirsiniz ya da info@forsis.net adresinee mail gönderebilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.


BGBM esaslı YouTube Rezervasyın Kampanyaları için Hedefleme

YouTube Logo +Konu hedefleme: reklamınızın yayınlanacağı YouTube videolarının konusunu siz seçebilirsiniz!
+İlgiye dayalı hedefleme: reklamınızı göstereceğiniz izleyici kitlesinin daha önce izlemiş oldukları videonun içeriğini hedefleyebilirsiniz!
+Yakın ilgi alanı ile hedefleme: Belirli bir konuyla ilgili geçmişte ilgi göstermiş ve gelecek bir zamanda da aynı konuyla ilgili içeriği görüntüleme olasılığı olan izleyicileri hedefleyebilrisiniz!
+Demografik hedefleme: Cinsiyete ya da yaşa dayalı hedefleme yapabilirsiniz!
+İlk konumu hedefleme: Ek ücret gerektirebilir ama izleyiciye bir oturumda gördüğü ilk videoda reklamınızın gösterilmesini sağlar!


Makaleyi Paylaş: