Yandex Reklamları: Ben ne bileyim, Yandex miyim?


Rusya'da %64'lük pazar payına sahip ve en büyük arama motoru olan Yandex 2010 yılında Türkiye pazarına girdi. Tüm dünyada 56 milyondan fazla kullanıcıya ulaşıyor ve gelirini Yandex.Direct adını verdikleri içerik tabanlı reklamlar oluşturuyor. Yandex Türkiye ekibinin yaptığı açıklamaya göreyse Firefox Türkiye için varsayılan arama motorunu mart sonunda yapılan güncellemelerle birlikte Yandex olarak belirlemiş durumda. Haberin detaynı okumak için tıklayınız. Yandex'in Türkiye pazarına bu hızlı girişi ile birlikte hedef kitlenizi belirlediğiniz, bütçenizi aşmayan ve harcadığınız liranın geri önüşünü hesaplayabileceğiniz Yandex Reklamları da internette işini büyütmek isteyenler için bir kanal oldu.

Yandex internet reklamları nasıl çalışır?

Yandex.Direct ile arama ve konu içerikli reklamlar verilir. Bu da reklamınızın ilgili kullanıcya gösterildiği, sizin sunduğunuz ürün ve hizmetleri arayan kullanıcıların reklamı görüntülediği anlamına gelir. Kullanıcıların arama sorgusunda kullandıkları anahtar kelimeler ile reklamınızın gösterilmesi için listelediğiniz anahtar kelimelerin eşleşmesi reklamlamınızı gösterilmesi için yeterlidir. Eğer kullanıcıların ilgilendikleri konuları içeren web sitelerinde reklam vermek isterseniz Yandex Reklam Ağı'na dahil olan web siteleri reklamınızı gösterir. TBM teklif stratejisi ile reklamlarınız gösterldiğinde değil, tıklandığında ödeme yaparsınız.

Geleneksel reklam yöntemleriyle karşılaştırıldığında Yandex.Direct reklamları ile sadece sonuç için ödeme yaptığınız ekonomik bir reklam kanalıdır. Ayrıca reklamlarınızın gösterileceği coğrafi bölgeyi de siz seçersiniz. Yani artık işletmenizi dış pazara taşımak için tam zamanı!


Bizimle iletişime geçebilirsiniz:
* Zorunlu alanlardır.

Yandex reklamları ile siz de pazardaki yerinizi almak ve rekabet avantajı sağlamak için reklam verebilirsiniz. Google AdWords ve Facebook Reklamları gibi internet reklamcılığı konusuda bir çok işletmeye hizmet vermiş bir ajans olarak bizden teklif formunu doldurarak destek alabilir ya da ihtiyacınızı info@forsis.net adresine mail atabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Yandex Reklam sıralaması

Yandex.Direct aramalarında reklam gösterim pozisyonu

Yandex reklamlarında gösterilecek olan reklamlar Tıklanma oranı, kalite katsayısı ve tıklama başına teklif değişkenleri ile belirlenir. En iyi sonucu veren reklamlar süper pozisyonda ve garantili gösterimlerde listelenirler. Yandex.Direct'te kalite katsayısı son 28 gün içindeki reklamların tıklamalarının gösterim sayılarına bölünmesi ile ulaşılır. Elde yeterli veri yoksa tahmin kullanılır.

Makaleyi Paylaş: