Sosyal Medya nedir?


Günümüzde sosyal medya mecralarında bulunmak olmazsa olmaz oldu. Bir çok işletme ürün ya da sunduğu hizmet hakkında tüketiciler ile iletişmek için sosyal medya platformlarını kullanıyor. İşletmelerin ve tüketicileri karşılıklı içerik üretiminde bulunduğu sosyal medya ile işiniz hakkında erişebilirliği yüksek ve güncel verileri hızlı bir şekilde müşterilerinize ulaştırma imkanı buluyorsunuz. Sosyal medya'yı marka iletişiminizi sağladığınız bir mecra olduğunu düşünebilirsiniz. Sosyal medyanın kolaylıklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

+Mobil cihazlardan ya da bilgisayarlardan 7/24 erişimin olması,
+Paylaşımlarınızı önceden hazırlayabilrisiniz ve dilediğiniz zamanda paylaşılmasını sağlayabilirsiniz,
+Hedef kitlenize uygun paylaşımlarda bulunabilrisiniz.

Sosyal mecralarda ücretsiz sayfa açabilir, takipçilerinizi düzenli paylaşımlarla arttırabilirsiniz. Sayfa beğenilerinizin ve takipçilerinizin artmasıyla ürününüzle ya da hizmetinizle doğrudan ilgilenen alakalı kullanıcı kitlesine mesajınızı da iletiyor olursunuz. Bu şekilde seçilmiş bir hedef kitleye geleneksel kanallarla ulaşmanın ne kadar maliyetli olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri

Öncelikle markanızın arketipini yani marka kişiliğini belirliyoruz. Markanın hedeflerini, orta ve ileri vadede stratejilerimizi ve hangi mecraların kullanılacağını da netleştirdikten sonra sizin için aylık olarak tüm paylaşımları planlıyoruz. Hazırlığımız her zaman için bir sonraki ayın planı oluyor. Sosyal medya da gelişmelerden ve olaylardan anlık olarak etkilendiği için postların yayınlanmasından hemen öncesine kadar değişikikler yapılabiliyor.


Bizimle iletişime geçebilirsiniz:
* Zorunlu alanlardır.


Social NetworkÖrneğin Milli yas ilan edilen bazı durumlarda yayınlanan reklamların durdurulması uygun olabiliyor ya da güncel olaylar ile ilgili bir post paylaşmak gerekebiliyor. Ayrıca özel günler ve bayramlar da bu paylaşımlar içinde yerini alıyor. Düzenli paylaşımlarla birlikte gelen mesajların ve postlar için yapılan yorumların da yanıtlanması gerekiyor. Marka kimliğiniz ile birlikte belirlenecek olan iletişim dili bu yanıtlama sürecinde kilit rol oynayacaktır. Mesai saatleri dışında da gelen yorumlar ve mesajlar kontrol edilir. Ay boyunca sosyal medyaki etkileşimleriniz sonraki stratejilerinize yön verecek şekilde raporlanır ve size sunulur.

Eğer siz de sosyal medya paketlerimizden birini seçerek profesyonel bir destek almak ve Sosyal Medya Uzmanı ile çalışmak isterseniz teklif formunu doldurabilirsiniz ya da info@forsis.net adresine mail atabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Sosyal Medya Uzmanı kimdir?

Sosyla medya uzmanı, işletmenizi sosyal medyada en iyi şekilde temsil edecek: düzenli paylaşımlarda bulunacak, yapılan yorumları ve gönderilen mesajları düzenli olarak yanıtlayacak olan kişidir. Bu kişi markanızın, ürününüzün ve hizmetlerinizin soft ortamdaki temsilcisidir. Çalışacağınız sosyal medya uzmanından markanızı çok iyi anlaması ve ihtiyaçlarınızı hızlıca analiz edebiliyor olması beklenir.


Makaleyi Paylaş: