Yeniden Pazarlama - Remarketing Nedir?


Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş, ürün veya hizmetinizle ilgilenmiş kullanıcılar başka web sitelerinde gezinirken sizin reklamınızı görüntüleyebilirler. Bu süreç ve reklamlar yeniden pazarlama olarak isimlendirilir. Google Analytics veya Google AdWords üzerinden Yeniden Pazarlama Kitleleri ya da Yeniden Pazarlama Listeleri oluşturarak bu kullanıcıların özelliklerini seçebilirsiniz. Örneğin sadece web sitenizi geçtiğimiz 30 gün içerisinde ziyaret etmiş 30-54 yaş grubundaki kadınlara reklamlarınızı gösterebilir yani remarketing yapabilirsiniz. Ya da web sitenizde satışa sunduğunuz fotoğraf makinesini daha önce incelemiş ancak satış işleminiz tamamlamış kişileri hedefleyip onlara inceledikleri fotoğraf makinelerini yeniden pazarlayabilirsiniz. Yeniden Pazarlama'nın nasıl çalıştığını bu infographic ile anlayabilirsiniz.

Yeniden Pazarlamnın avantajı

Yeniden Pazarlamanın hedef kitlesi daha önce ürün ve hizmetlerinizle ilgilenmiş tüketicilerdir ve bu kullanıcılara yönelik yapılan bir reklam türüdür. Tüketiciye henüz satın almadığı ürün ya da hizmeti hatırlatır. Fiayat ve özellik araştırması yapan tüketiciye markanızın ayrıcalıklarını iletmek için özel bir fırsattır. Böylece müşterinize satın alma olasılığı en yüksek olduğu anda ulaşmış olursunuz.

Google'da farklı yeniden pazarlama yöntemleri kullanılabilir. Bunlar:

+Standart yeniden pazarlama,
+Dinamik Yeniden Pazarlama,
+Mobil Uygulamalar için Yeniden Pazarlama,
+Arama Ağı Reklamları için Yeniden Pazarlama,
+Video Yeniden Pazarlama'dır.

Hedef ve pazarlama stratejilerinize en uygun Yeniden Pazarlama yöntemini belirleyip pazarda rekabet avantajı kazanmak için bir Google AdWords Sertifikalı Uzmanı ile reklam verebilirsiniz. Bunun için teklif formunu doldurabilirsiniz ya da info@forsis.net adresine mail gönderirseniz en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Dinamik Yeniden Pazarlama

Dinamik Yeniden Pazarlama, web sitenizi ziyaret etmiş potansiyel müşterinize sadece markanızla ilgili reklamları değil, kullanıcının web sitenizde daha önce incelemiş olduğu ürün ve hizmet ile ilgili reklamı göstermenize de olanak tanır. Dinamik Yeniden Pazarlama ile reklam vermeye başlamak için ürün ve hizmetinize ait bilgilerin yer aldığı bir dosya (feed) oluşturmanız gerekir. Googl AdWords bu feed'den yararlanarak dinamik reklamlarınızı oluşturur. Sonraki aşamada ise reklam galerisini ziyaret ederek farklı boyutlarda ve biçimlerde reklamlarınızı oluşturabilirsiniz.


Bizimle iletişime geçebilirsiniz:
* Zorunlu alanlardır.

Yeniden Pazarlama Nasıl Çalışır?


Makaleyi Paylaş: