Google Görüntülü Reklam Ağı


Görüntülü Reklam Ağı reklamlarınızın Google ile iş ortaklığı yapan web sitelerinde ve uygulamalarda gösterilmesine olanak sağlar. Bu web siteleri ve uygulamalar yerleşimler olarak adlandırılır. Reklam veren, spesifik yerleşimleri hedefleyebilir, belirli konularla ilgili olan sayfaları seçebilir. Ayrıca ziyaretçlerin yaş ve cinsiyet gibi demografik özelliklerine göre de gösterilecek hedef kitleyi belirleyebilir ya da ilgili anahtar kelimeler ile potansiyle müşteriye ulaşabilir. Görüntülü reklam ağı metin, resim, video veya zengin medya biçimlerini kullanarak oluşturacağınız kampanyalar ile dünyadaki internet kullanıcılarının neredeyse 90%’ine ulaşmanızı sağlar.

Görüntülü reklam ağı binlerce web sitesinden, haber sayfalarından, bloglardan, Gmail ve YouTube gibi Google web sitelerinde oluşur. Görüntülü reklam ağı ile Google üzerinde arama yapan kullanıcıya değil, çeşitli ilgi alanlarına sahip oldukça geniş bir kitleye ulaşabilir, böylece yeni müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz; gösterilecek yerleşimleri siz beliryebilir, kitlenizin özelliklerini seçebilirsiniz.

Reklam Türleri

Google arama sonuçlarında listelenen reklamlar metin reklamları olarak tanımlanır. Görüntülü reklam ağında ise metin reklamları ile birlikte fotoğraf veya çizim içeren resim reklamlar, animasyon ve hareketli görüntü içeren rich media reklamları ve video reklamları da yayınlanır. Video ve resim reklamları kullanarak daha  fazla sayıda tüketicinin üzerinde etki yaratmak ve marka bilinirliği sağlamak açısından oldukça etkilidir. Görüntülü reklam ağında reklam yayınladığınızda Google AdSense yayıncı sitelerinde, DoubleClick Ad Exchange yayıncı sitelerinde, Google Finans, Blogger, YouTube, Google Haritalar ve Gmail gibi Google sitelerinde reklamınız görüntülenir.


Bizimle iletişime geçebilirsiniz:
* Zorunlu alanlardır.

Görüntülü Reklam Ağı Reklam Örnekleri

Görüntülü Reklam Ağı için ne ödersiniz?

Metin tabanlı arama ağı reklamlarında kullanılan TBM teklif seçeneğine alternatif olarak BGBM olarak kısaltılan Bin Gösterim Başına Maliyet teklif seçeneği de görüntülü reklam ağında kullanılabilir. AdWords, hedeflerinize göre belirlediği tıklama, gösterim ya da dönüşüm ölçümlerinden birini baz alarak oluşturduğu farklı teklif stratejileri sunar. Öncelikli olarak marka bilinirliği yaratmayı hedefleyen veya site trafiğinin arttırılmasının ya da kullanıcının e-posta listenize kayıt olmasının ilk amaç olmadığı durumlarda BGBM teklif seçeneği tercih edilebilir. Görüntülü Reklam Ağı kampanyanız için AdWords panelinde Araçlar sekmesi altında “Görüntülü Reklam Planlayıcısı” aracı bulunmaktadır. Bu planlayıcı geçmiş sonuçlara dayanark bazı maliyetler ve tahminlerde bulunacaktır. Bütçeniz dahilindeki önerileri kampanyanız uygulayabilirsiniz.


Bir AdWords Uzmanı ile çalışabilirsiniz

Sizin yerinize web siteniz ve verdiğiniz ürün/hizmet ile en alakalı reklam kampanyalarını oluşturuyor, banner’larınızı Google'ın desteklediği reklam boyutlarında tasarlıyoruz. Yerleşimler ve anahtar kelime analizi yapıyoruz. Günlük takip ile reklamlarınızı minimum ödeme yapıp maksimum gelir elde edeceğiniz şekilde optimize ediyoruz. Sizin için performans analizlerini raporluyor ve stratejik önerilerimizi listeliyoruz. Yeniden pazarlama ile daha önce web sitenizi ziyaret etmiş, ürün veya hizmetlerinizi incelemiş kullanıcılara özel reklamlar hazırlıyor ve uyguluyoruz.

Siz de pazardak rekabet avantajı kazanmak için Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam verin! 150TL’ye varan AdWords indirim kuponundan faydalanmak ve bir Google AdWords Sertifikalı Uzmanı ile çalışmak için teklif formunu doldurabilirsiniz ya da info@forsis.net adresine mail atabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Detaylı bilgi için Google AdWords ekibinin paylaşmış olduğu videoyu izleyebilirsiniz.


Makaleyi Paylaş: