Google AdWords Arama Ağı reklamcılığı


Google AdWords Arama Ağı Reklamları ile TBM (tıklama başına maliyet) teklif türü ile reklamlarınız gösterildiğinde değil sadece ürün veya hizmetinizle ilgilenen kullanıcı reklamınıza tıkladığında ödeme yaptığınız reklam biçimidir. Geleneksel reklam yöntemlerine göre çok daha etkin yani geri dönüşü ölçülebilir ve ucuzdur. Kullanıcılar ürün ya da hizmetler için Google Arama Ağı'nda çeşitli anahtar kelimeler kullanarak arama yaparlar ve bu arama sorguları reklamverenin seçtiği anahtar kelimelerle eşleştiğinde reklamınız kullanıcıya gösterilir. Hesabınızda çeşitli reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz. Her kampanya altında birkaç reklan grubu, her bir reklam grubu için ayrı olarak belirleyeceğiniz anahtar kelimeler ve bu anahtar eklimeler ile ilgili reklam metinleri hesabınızdaki reklamların organizasyonunu gösterir.

Google AdWords Hesap Organizasyonu


Bizimle iletişime geçebilirsiniz:
* Zorunlu alanlardır.

Bu şekilde bir organizasyonu yapılandırmak için web sitenizdeki ürün organizasyon yapınızdan faydalanabilirsiniz. Bir çok hesap için en ideal yapı 3-5 reklam grubuna sahip kampanyalar oluşturmak ve her bir reklam grubu için 2-3 reklam metni ile 10-35 anahtar kelime kullanmaktır. Reklamınızı tetikleyecek bir sorgu ile Google Arama Ağı'nda arama yapıldığında tüm reklam verenler AdWords açık arttırmasına katılırlar. Açık arttırmalar reklamları tetikleyen her bir sorgu için ayrıca tekrar yapılır. Bu açık arttırma ile reklamınızın gösterilip gösterilmeyeceğini ve gösterilecekse reklamınızın konumunu belirler. Buna reklam sıralaması denir. Reklam sıralaması teklif tutarınız, kalite puanı bileşenleri ve uzantılar ile diğerreklam biçimlerinin beklenen etkisi kullanılarak hesaplanır. Kalite puanı bu sıralamayı etkileyen önemli bir faktördür ve reklamınızın Tıklanma Oranı, TO, reklamın alaka düzeyi ve açılış sayfası deneyimi değerlendirilerek ulaşılır. Kalite Puanı aslında kullanıcıya aradığı ürün veya hizmet ile en alakalı sonucu sağlayabilmek için hesaplanır. Reklam kalitenizin artması reklam konumunuzu yükseltirken reklamlar için harcayacağınız miktarında değişmesini sağlar.

Google AdWords Hesap Örneği

Google Arama Ağı'nda metin reklamları verebilirsiniz. Bu, AdWords'ün sunduğu en basit reklam yapısıdır. 25 karakterlik Başlık, 35'er karaktaerlik ve 2 sıra halinde Açıklama ve yine 35 karakterlik Görünen URL kısımlarındna oluşur. Siz de pazardaki yerinizi almak ve rekabet avantajı sağlamak için AdWords ile reklam verebilirsiniz. 150TL’ye varan AdWords indirim kuponundan faydalanmak ve bir Google AdWords Sertifikalı Uzmanı ile çalışmak için teklif formunu doldurabilirsiniz ya da info@forsis.net adresine mail atabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir..


Makaleyi Paylaş: