Google Analytics Raporları'nı Anlama


Analytics, internet sitenize sağladığınız trafik, bu tarfiğin kaynağı ve web sitenize gelen ziyaretçilerle ilgili olarak detaylı analiz ve raporlara ulaşabileceğiniz ücretsiz bir Google aracıdır. Google Analytics ile web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların demografik özellikleri, ilgi alanları, reklamınıza mı yoksa sosyal medya paylaşımınıza mı tıkladığı, web sitenizde hangi sayfaları ziyaret ettiği ve ne kadar süre sonra hangi sayfadan ayrıldığı gibi dijital pazarlama stratejilerinizi etkileyecek performans analizelerine ulaşabilirsiniz.

Google Analytics’e kaydolduktan sonra bir hesap ve hesap altında da izleyeceğiniz web sitesi ya da sayfalar için mülk oluşturmanız gerekiyor. Yönetici sekmesi bölümünde oluşturmuş olduğunuz her bir mülk altından İzleme Koduna ulaşabilirsiniz. İzleme kodunu web sitenizde izlemek isteyeceğiniz tüm sayfalara eklemeniz yeterli olacaktır.

Google Analytics takip ve raporlama için sertifikalı uzmanımıza danışın

Web siteniz ile Google Analytics ve Google AdWords hesap ayarlarınızı sizin için en doğru şekilde yapar, performans verileri içerisinde kaybolmamanız için özelleştirdiğimiz gösterge tablolarını haftalık ya da aylık olarak raporlarız. Bu raporlamayla birlikte size detaylı bir durum raporu da sunarız. Gelecek dönemdeki dijital pazarlama stratejilerinizi minimum maliyet ve maksimum getiri için optimize ederiz. Siz de bir Google Sertifikalı Uzmanı ile çalışmak için teklif formunu doldurabilir ya da info@forsis.net adresine mail gönderebilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektr.

Google Analytics kullanımına bir örnek

Google Analytics ile web sitenize gelen ziyaretçileri anlık olarak takip edebilirsiniz. Ziyaretçilerin hangi web sitenize ne şekilde şulaştıkları hakkında anlık detaylı bilgi sahibi olabilir; kampanyalarınızın ne kadar etkili olduğunu ve ziyaretçilerinizin hangi kaynaklardan web sitenize yönlendirilmiş olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Google Analytics Gerçek Zamanlı Etkin Kullanıcı Sayıs

Günlük, haftalık ya da aylık olarak seçeceğiniz zaman dilimindeki ziyaretçi sayısına, kullanıcıların hangi kaynaklardan web sitenize ulaştığına, hangi ülkelerden sayfalarınızın ziyaret edildiğine ve hatta ziyaretçilerin web sitenizde geçirdikleri süreye kadar detyalı verilere Google Analytics ile 7/24 ulaşablirsiniz.

Google Analytics Ziyaret Sayısı ve Sitede Geçirilen Süre

Google Analytics Kurulumu ve temel raporlamalar için Google AdWords Türkiye ekibinin paylaşmış olduğu aşağıdaki videodan da yararlanabilirsiniz.


Makaleyi Paylaş: