Google AdWords Reklamları


AdWords, Google’ın ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize ulaştırarak işlerinizi büyütmenize yardımcı olan İnternet Reklamcılığı programıdır. Google AdWords, sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgili olarak arama yapan kullancılara ulaşmanızı sağlar. Google sonuçlarında en üst konumda olmasınız bile Google AdWords ile işletmenizin reklamı görünürlük kazanır. Böylece bir çok potansiyel müşteri reklamınıza ulaşır. Reklamlarınız gösterildiğinde değil, sadece ilgili kullanıcı reklamınıza tıkladığında ödeme yaparsınız. Reklamlarınızın nerede ve kimler tarafından görüntüeneceğini de siz seçersiniz. Dilediğiniz zaman reklamları başlatabilir veya durdurabilirsiniz.

AdWords ile Reklam vermenin işletmeniz için faydaları nelerdir?

Geleneksel reklam kanallarının aksine internet reklamcılığı ile sadece hedef kitleniz için reklam verebilirsiniz. Yaptığınız harcamaların her kuruşunun geri dönüşünü tespit edebilir ve  Google Analytics ve Yandex Metrica gibi performans analiz raporları ile dijital pazarlama stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

AdWords, reklamlarında TBM (tıklama başı maliyet) teklif startejisi kullanır. TBM ile sadece ilgli kullanıcı reklamınıza tıkladığı zaman ödeme yaptığınız için bütçenizi kontrol altında tutabilir ve aylık olarak harcayacağınız miktara da kendiniz karar verebilirsiniz. Ayrıca reklamlarınızın yayınlanacağı ülkeyi, coğrafi bölgeyi kendiniz belirleyebilirsiniz. Dilerseniz ürün ve hizmetleriniz ile ilgili olduğunu düşündüğünüz web sitelerinde de reklamlarınız yayınlanabilir. Yapılan bir araştırma Google Görüntülü reklam ağının Amerika’da yaşayan internet kullanıcılarının neredeyse 80%’ine ulaştığını söylüyor.


Bizimle iletişime geçebilirsiniz:
* Zorunlu alanlardır.

Google AdWords Reklam İşleyişi

Örneğin Ankara’da bir nakliye firmanız var ve Google AdWords ile bu bölgedeki müşterileriniz için reklam vermeye başladınız. Böylece Ankara’da yaşayan ve nakliye hizmeti arayan müşterileriz “Ankara nakliye firması” sorgusu ile Google’da arama yaptıklarında sizin reklamınızı görüntüleyebilirler.


Digital MarketingAdWords Reklamcılık hizmeti veren bir ajans olarak sizin için neleri kolaylaştırıyoruz?

Sizin yerinize web siteniz ve verdiğiniz ürün/hizmet ile en alakalı reklam kampanyalarını oluşturuyor, reklam metinlerini yazıyoruz. Anahtar kelime analizi ve günlük takip sayesinde reklamlarınızı minimum ödeme yapıp maksimum gelir elde edeceğiniz şekilde optimize ediyoruz. Sizin için performans analizlerini raporluyor ve stratejik önerilerimizi listeliyoruz. Görüntülü reklam ağında vereceğiniz reklam banner’larını sizin için tasarlıyoruz. Yeniden pazarlama ile daha önce web sitenizi ziyaret etmiş, ürün veya hizmetlerinizi incelemiş kullanıcılara özel reklamlar planlıyoruz.

Siz de pazardaki yerinizi almak ve rekabet avantajı sağlamak için AdWords ile reklam verin! 150TL’ye varan AdWords indirim kuponundan faydalanmak ve bir Google AdWords Sertifikalı Uzmanı ile çalışmak için teklif formunu doldurabilirsiniz ya da info@forsis.net adresine mail atabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

AdWords Nedir?


Makaleyi Paylaş: