Gmail Sponsorlu Reklamlar - GSR Nedir?


Gmail reklamlarına gmail inbox'ınıza girdiğinizde tanıtımlar sekmesi altında maillerinizin hemen üzerindeki kısımda 1 ya da 2 sıra halinde görüntülersiniz. Sol tarafta ilgili reklama ait küçük bir görsel bulunur. Reklama tıkladığınızda ise genişletilmiş bir reklam alanına dönüşür. Her sektör ve iş grubu Gmail Sponsorlu Reklamları ile tanıtım yapamayabilir. GSR için engellenen sektörler şunlardır: sağlık sorunları; evlat edinme; aile hukuku; ilişkiler; alkol, sigara, madde bağımlılığı; casus yazılımlar; ceza hukuku; spiritüel yetenekler ve danışmanlık, devlet kaynakları; suç ve ceza gibi diğer hasas konular.

Gmail Reklamlarının Özellikleri

+Gönderen adı en fazla 15 karakter genişliğinde olabilir, reklamverenin tanınmış adı kullanılmalı,
+Başlık en fazla 25 karakter genişliğinde olabilir,
+Konuda bir teklif, indirim ya da dikkat çekici bir duyuru içermeli,
+Mesaj kısa, öz ve harekete geçirici olmalı; en fazla 1000 karakter genişliğinde olabilir,
+Görünen URL en fazla 32 karakter uzunluğunda olabilir,
+Kullanılacak görsel en fazla 144x144 piksel boyutlarında olabilir,
+İsteğe bağlı olarak eklenebilen hedef URL sınırlaması ise bulunmuyor.

Bir Google AdWords Sertifikalı Uzmanı ile Gmail Sponsorlu Reklamları vermek için teklif formunu doldurabilirsiniz ya da info@forsis.net adresine mail gönderebilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.


Bizimle iletişime geçebilirsiniz:
* Zorunlu alanlardır.

Google Reklam Galerisinde reklamınızı oluşturmak yerine kendinizin ya da yazılımcınızın hazırlamış olduğu HTML (ZİP dosyası olarak ve içinde en fazla 100 dosya ve resim olacak şekilde; 1,25MB'ı aşmamamk koşulu ile) dosya kullanmayı tercih edebilirsiniz. Reklamınıza Tıkla ve Ara kodu ekleyebilir ya da bir YouTube videosu yerleştirebilirsiniz. Kullanıcının dönüşüm basamaklarını azlatmak için GSR reklamına HTML form yerleştirebilirsiniz. Yalnız bu formu oluştururken Gmail'in desteklediği CSS yapısnı kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Gmail Reklamı Örneği


Makaleyi Paylaş: